Králičí uši, se srstí nebo bez ?

13.03.2023

Možná zvláštní pochoutka pro psy jsou králičí uši. V nabídce jsou se srstí nebo bez srsti, ale která je lepší ? Kromě toho, že jsou pro psy bezpečné ke konzumaci, nejsou příliš mastné téměř žádný zápach – něco, co většina chovatelů domácích mazlíčků ráda slyší. Jsou stejné výhody pro pro králičí uši se srstí nebo bez? Pojďme to zjistit...

VÝHODY KRÁLÍČÍCH UŠÍ SE SRSTÍ

✔ Přírodní odčervení

Nejunikátnější výhodou králičích uší se srstí  je to, že působí jako přírodní odčervovač. Srst vytváří "kartáčovací" akci, která pomáhá odfiltrovat červy a vajíčka, která můžou být jsou v trávicím traktu vašeho psa.

✔ Zlepšení trávení

Srst na králičích uších čistí trávicí trakt vašeho psa tím, že si v podstatě protírá cestu trávicím traktem a pomáhá odstraňovat zbytky potravy, které se zachytí v těle vašeho psa, což může způsobit zažívací problémy, pokud se časem nahromadí. Díky čištění trávicího traktu je váš pes schopen absorbovat více živin ze stravy.

✔ Pomáhají čistit zuby

Králičí uši pro psy při žvýkání vytvářejí na zubech abrazivní účinek, který pomáhá odstraňovat usazený plak. Králičí uši se srstí se dostanou i mezi zuby a pro psy fungují jako přirozená dentální nit.


✔ Hypoalergenní

Králičí uši pro psy vyrobené ze 100% králíka jsou hypoalergenní, protože se jedná o "nový" protein (ne běžně v pamlscích pro psy), takže je méně pravděpodobné, že způsobí reakci u psů, kteří trpí alergiemi.

✔ Snižuje úzkost

Když váš pes žvýká králičí ucho, jeho tělo uvolňuje endorfiny, které vašeho psa uklidňují a uvolňují. Je vědecky prokázáno, že žvýkání u psů zmírňuje stres.

✔Vhodné pro štěňata

Králičí uši pro psy jsou vhodné i pro štěňata od 12 týdnů. Žvýkání pomáhá zklidnit svědění dásní a zmírnit bolest při prořezávání zoubků u malých štěňat.

Takže se srstí nebo bez srsti ?

Zatímco králičí uši bez srsti mají mnoho výhod, králičí uši se srstí jich mají ještě více. Srst je to, co pomáhá čistit žaludek a střeva , takže se může vstřebat více živin a srst je to, co dává králičím uším jejich jedinečnou vlastnost jako přírodní odčervovač.

Doporučujeme maximálně 3 uši týdně, což je bezpečné množství, při kterém bude váš pes těžit ze všech svých přirozených vlastností.

Nebojte se tedy králičích uší jen kvůli tomu, jak vypadají. Většinou platí, že čím přirozeněji vypadá pamlsek pro psa, tím méně umělých přísad obsahuje a je pro Vašeho mazlíčka tou nejpřirozenější potravou.

Stejně tak můžete podávat jehněčí uši:        https://www.actionpet.cz/p/jehneci-usi-se-srsti/