Není dřevo jako dřevo

16.01.2024

Každý pes má přirozenou potřebu žvýkat. To začíná už od štěněčího věku, a pokračuje okusováním nohou, bot i našeho stolu! Žvýkání poskytuje přirozenou péči o zuby a zaměstnává psa.

Existuje však mylná představa, že například dřevěné klacky jsou dobré pro naše psy, ale ve skutečnosti jsou docela nebezpečné. Problém s tím, že váš pes okusuje dřevo, je dvojí. Malé kousky dřeva mohou ukládat třísky v ústech a jícnu a způsobit poškození. Velké kusy dřeva mohou způsobit ještě významnější problémy, včetně perforovaných střev nebo výstelky žaludku a obstrukce střev vašeho psa.

Jsou i některé druhy stromů, které jsou pro psy toxické můžou způsobovat například zvracení, průjem nebo letargii.

Ideální řešením, je držet se žvýkacích hraček, které jsou pro vašeho psa bezpečné a prospěšné, jako je žvýkání OLIVOVÉHO DŘEVA. Toto dřevo se netříští, ale roztřepí se na vlákna, které může pes neškodně spolknout.

Výhody žvýkaček z olivového dřeva

Olivové dřevo pro psy se přirozeně sklízí z jemnozrnných olivovníků, což znamená, že mají hustou a kompaktní strukturu – tvrdší než většina původních dřevin. .Poté jsou tříděny, sušeny, broušeny a ošetřeny olivovým olejem, aby se vytvořila zdravá, bezpečná a uspokojivá žvýkací hračka pro vašeho nejlepšího přítele.Dřevěná vlákna z olivového dřeva lze spolknout a strávit bezpečně. Žvýkací tyčinka z olivového dřeva podporuje dentální hygienu vašeho psa, zabraňuje zápachu z úst a posiluje zubní svaly

Díky svému složení nenasákne vodu, a proto je ideální i pro aportovací hry.

Co je na olivovém dřevě skvělého?

  • Bezpečné, čisté a chutné žvýkání
  • Dobré pro dentální hygienu
  • Obohaceno olivovým olejem, který je dobrý pro zdravou srst a imunitní systém
  • Odolné a s dlouhou životností
  • Bez umělých přísad, 100% přírodní dřevo
  • Vhodné pro psy všech velikostí - včetně štěňat
  • Olivové dřevo je skvělým způsobem, jak může váš pes uspokojit své žvýkací instinkty.
  • Skvělé pro štěňata!

Průvodce velikostmi

Velikost M - přibližně 120 – 250g

Velikost L – 250 – 480g

Upozornění na bezpečnost: Pro nejlepší zážitek prosím zvolte vhodnou velikost pro rasu vašeho psa. Psi se zvýšenou produkcí slin, kteří olivové dřevo intenzivně žvýkají, mohou na podlaze zanechat skvrny, které nelze vymýt. Stejně jako u jiných žvýkacích produktů bude váš pes potřebovat dohled, aby se zabránilo jakémukoli nebezpečí udušení/spolknutí. Když je již zbytek tak malý, že by jej váš pes mohl polknout, nahraďte jej raději novým.